Agent Mlíčňák


Rok vydání: 1993
Hodnocení: 93 %

Ohodnoť hru:

%


Agent Mlíčňák (Teen Agent) je hra od polské společnosti Metropolis z roku 1993. V České republice byla distribuována s českým překladem od Andreje Anastasova společností Vochozka Trading (Illusion Softworks). Téma hry se soustředí okolo tajemného mizení zlata v bankách. Vyšetřováním této záhady je pověřena organizace jménem Hurvíkovo spasení, která prosplula svou 0% úspěšností v řešení případů.  Aby si "nezkazili" svůj průměr používají velice netradiční vyšetřovací metody, jako je zvolení vyšetřovatelem puberťáka Kevina Hoppese, na kterého ukázal náhodně prst věštkyně. Po "terapii" a "výcviku" je tento nový superagent vysazen do vesničky poblíž vily hlavního podezřelého Pankráce Oblouka a tím nám začíná hlavní příběh. 

 

V průběhu hry se lze z každé situace nějakým způsobem dostat a hráč nikdy nezemře. Hlavním plusem této hry je HUMOR. Hra je sestavena z nespočetného množství humorných situací a úkolů, sice občas postrádajících logiku, ale o to zábavnějších. Pomyslnou třešničkou jsou neuvěřitelné komentáře, které hru provázejí od začátku až dokonce.

 

Hra zaujme i množstvím samplovaných zvukových efektů a dynamickou 11-ti kanálovou stereo hudbou. Hra je 2D point-and-click adventurou ovladatelnou myší nebo klávesnicí.