System Shock

Počet stažení: 225
Rok vydání: 1994
Hodnocení: 87 %

Ohodnoť hru:

%

captcha

opište kód pro stažení | obnovit kódSystsm Shock je dnes již kultovní akční sci-fi RPG z FPS pohledu. Hra je posazena do stylového cyberpunkového prostředí. Tento herní titul získal po svém uvedení na trh velké množství nejrůznějších ocenění a má silnou fanouškovskou základnu i dnes. Hra se v roce 1995 dočkala i svého faceliftu v CD-ROM verzi a ten nabízel především vyšší rozlišení (až 640 x 480), vylepšené prostředí a různé další novinky. V roce 1999 vyšel druhý díl, jenž byl důstojným nástupcem této legendy.

Příběh vás zavede do hlubokého vesmíru, kdy 7. dubna roku 2072, se hacker začne nabourávat do interní sítě megakorporace známe jako Tri-Optimum, za účelem získávání informací o vesmírné stanici Citadel, která je zkonstruována pro těžbu minerálů z prstence Saturnu. Počítačový systém jménem SHODAN, ho ale brzy odhalí a vyšle na něho softwarovou policii. Hacker bude okamžitě zatčen a převezen na Citadelu, kde si vyslechne obvinění za neoprávněný přístup k informacím korporace. Následně je odveden k vedoucímu pracovníkovi jménem Edwad Diego, který mu však nabídne odpuštění jeho přestupků za jistou hackerskou protislužbu. Následně je nucen podstoupit operaci, při které bude vybaven unikátním kybernetickým implantátem. Hra začíní..

Systsm Shock byl vyvinut firmou Looking Glass Technologies roku 1994, o distribuci se postarala společnost ORIGIN Systems.